Moje oblíbené mobilní aplikace na cesty

Po třech měsících strávených v zahraničí bych se s vámi chtěl podělit o svoji zkušenost s používáním mobilních aplikací, které mi pomohly usnadnit pobyt. Tento článek vyjímečně nepíše Linda, ale já, protože naše hlavní blogerka se zasekla v době telefonních budek. Ta její, oproti všem ostatním budkám, má navíc jen Instagram (stroj na sdílení fotografií). Pokud disponujete chytrým telefonem a plánujete nějaký výlet, ať u nás nebo v zahraničí, čtěte dál.

Nerad používám mobilní aplikace úplně na vše, proto zde nenajdete výpis všech, které existují, ale jen pár pro mě opravdu podstatných a zajímavých. A ještě navíc je rozdělím podle jejich využití 🙂

Chci si sehnat ubytování

booking

Booking.com

K zajištění ubytování existuje hned několik opravdu kvalitních a přehledných aplikací. Jestli nechcete spát pod širákem, doporučuji aplikaci Booking.com. Pomocí ní jsme si několikrát sehnali ubytování a nebylo to ani moc drahé. V aplikaci můžete projít celým procesem zajišťování ubytování – hledání, platba a následné prokázání se v hostelu nebo hotelu. K dalším kvalitním aplikacím patří AirBnB, Hotels.com anebo Couchsurfing.com, který jsme při našem cestování také využili. Couchsurfing je služba, přes kterou si můžete najít nocleh u některého z uživatelů aplikace nebo ho někomu poskytnout u sebe doma. Nemusíte se bát, že si nebudete mít se svým novým spolunočležníkem téma k hovoru. Společné téma je většinou cestování, takže bude o čem vyprávět a také se určitě dozvíte něco nového. A to je vždy přínosné 🙂 Couchsurfing tak vytváří komunitu lidí se společným jmenovatelem – poznávání nových lidí a kultur.

Asi jsem se ztratil…

maps.me

Maps.me

V cizím městě nemá každý z počátku ten nejlepší orientační smysl, proto je občas dobré pomoct si mapami na svém telefonu. Já osobně nejraději používám aplikaci Maps.me, která je zdarma a můžete si do ní nastahovat mapy celého světa. Navigace je již také zahrnuta. Maps.me ideálně používám pokud nemám připojení k Internetu. Pokud jsem však online, rád použiji Google Maps, které jsou velice přehledné a obsahují spoustu informací.

Zůstat ve formě je fajn

V zahraničí člověku trvá delší dobu než si najde posilovnu, sportovní klub a také dostatek času, kdy by si zacvičil. Z tohoto důvodu mám rád mobilní aplikace, které mi pomohou být aktivní. Moje nejoblíbenější je aplikace Seven, u které se zapotíte po dobu 7 minut. Obsahuje základní a prostorově nenáročné cviky, které si můžete zacvičit kdekoliv se právě nacházíte. Aplikace vám uděluje různé trofeje, podle toho jak produktivní jste. Pro mě velký motivátor. Tento systém mám moc rád.

nike

Nike+ Running

seven

Seven

Další z mého výběru je Nike+ Running, který používám při běhu. Počítá mi kolik kilometrů jsem uběhl, za jak dlouho, a pro mě nepodstatné číslo, kolik kalorií jsem spálil. Stejně jako Seven v Nike+ existuje systém odměn v podobě trofejí, které získáváte za různé splněné úkoly.

Kolik peněz mám, dlužím a vyžaduji od ostatních

Dluznicek

Dlužníček

Peníze na cestách jsou velice důležitým faktorem. Zjistil jsem, že je velmi dobré mít dobrý přehled, kolik peněz utrácíte a kolik jich ještě v peněžence čeká. K tomu mi výborně slouží česká aplikace Spendee, do které si zaznamenávám všechny výdaje a příjmy. Povedlo se mi z toho vytvořit návyk, takže mám (aspoň doufám) zapsány všechny transakce. Druhou užitečnou aplikací je Dlužníček (SettleUp). Ten je skvěle využitelný pro skupinu více cestovatelů, kteří sdílí útratu a následně se chtějí vyrovnat. Stačí zaznamenat kdo, co a za koho platil a aplikace sama chytře spočítá kolik, kdo komu dluží a transakce probíhají pouze jednostranně, takže nevznikne problém, kdy by Ota dal Pavlovi 20 Jenů a ten by mu vrátil 5 Jenů.

Odebírej náš YouTube kanál

Odebírej náš YouTube kanál

Některé z vypsaných aplikací mě provázejí již několikátou cestu. Pokud máte také výběr svých oblíbených, sdělte mi je pod článek do komentářů. Rád se dozvím o nových pomocnících, kteří by mě a Lindě pomohli v efektivnějším cestování.

Mějte se pěkně,
Lukáš

Odkazy na aplikace

Na úplný závěr přidávám odkazy ke stažení popisovaných aplikací 🙂

Android
Speendee
Nike+ Running
Seven
Dlužníček
Maps.me
Google Maps
Booking
Couchsurfing
AirBnB

iOS
Speendee
Nike+ Running
Seven
Dlužníček
Maps.me
Google Maps
Booking
Couchsurfing
AirBnB

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *