Jak vzniklo video “Život v autě”, výhra v Ynspirology a cesta do Hongkongu

Dnes se ve vzpomínkách vracím zpátky na Nový Zéland… Vracím se tam, kde vznikl “Život v autě”. Tedy video, díky kterému jsme vyhráli Ynspirology Con a díky kterému jedeme tento týden do Hongkongu.

Jak vznikalo video “Život v autě”

 “Život v autě” vznikl na přelomu července a srpna, kdy na Zélandu byla největší zima a my jsme to chtěli zabalit a jet domů. Všichni naši kamarádi z Česka si užívali léta a nám tou dobou bylo fakt pod psa. Pak ale přišla světlá chvilka, kdy nám došel e-mail s návrhem, jestli bychom nechtěli přispět svým youtubovým dílem na cestovatelský festival v Karlových Varech. Ano, jasně že bychom chtěli. Kdo by taky nechtěl, že?! Po vystřízlivění z návalu štěstí a následovného návalu paniky jsme začali spekulovat, které video nás nejvíce vystihuje. Nakonec jsme došli k závěru, že bychom se chtěli reprezentovat něčím jiným, než jen jedním cestovatelským vlogem. A tak přišel na řadu námi dlouho odkládaný projekt “Život v autě”. I když nás tlačil čas, pustili jsme se do práce. Do týdne jsme museli promyslet strukturu videa, vybrat vhodné záběry, dotočit chybějící záběry, video sestříhat, namluvit a včas odeslat.

A tak začal maraton. Každý den jsem seděla v knihovně a projížděla všechny naše videa z Nového Zélandu a zapisovala jednotlivé záběry, které by se nám mohli hodit do videa. Lukyn byl mezitím v práci a promýšlel, jak bude video vypadat a co je potřeba dotočit. Odpoledne jsem vyzvedla Lukyho v práci a jeli jsme do Mekáče na L&L poradu. Na povzbuzení jsme si koupili zmrzku s jedním cheeseburgrem a dlouhé hodiny jsme debatovali o tom, jak by mělo video vypadat. Z mekáče jsme odcházeli kolem desáté hodiny večer, kdy nám obsluha už po několikáté umyla čistý stůl a pětkrát nás podmetla smetákem. Nezbývalo nám nic jiného, než se vrátit domů na parkoviště, kde jsme přes zimu bydleli a s prací pokračovat v autě. Lukyn  upravoval video do té doby, než se mu vybil notebook a pak, ať chtěl nebo ne, musel jít spát. A ráno opět nanovo. Lukyn do práce, já do knihovny, pak společně do mekáče, po pátém podmetení smetákem domů na parkoviště, vybít noťas a spát. A pak přišel den D. Video bylo hotové a do 22:00 se mělo nahrát na Internet. Nervozně jsme seděli vedle sebe a Lukyn konečně klikl na tlačítko nahrát. A teď, děj se vůle boží… No a za pár týdnů jsme zjistli, že cestovatelský festival jsme projeli na plné čáře.

Výhra na Ynspirology CON

Mezitím jsme dostali e-mail s gratulací postupu do finále v O2 Ynspirology Conu. Moc jsme nechápali o co jde, protože jsme se do žádné jiné soutěže nepřihlašovali a tak jsme zdvořile poděkovali za informování o postupu do finále a dál jsme tomu nevěnovali velkou pozornost. Těšila nás myšlenka, že nás někdo cizí nominoval do takové soutěže a ještě více nás těšilo, že jsme ve finále. To, že bychom mohli vyhrát nás ani ve snu nenapadlo. A tak jsme se vrátili zpět ke svému běžnému životu v autě. No a zbytek asi znáte. Vyhráli jsme první místo v kategorii nejinspirativnější tým 🏆  Do teď tomu nemůžu uvěřit!

Malá ochutnávka z loňského O2 Ynspirology Con.

Expedice HongKong Ynspirology

Teď, po více jak půl roce, nás čeká dlouho očekávaná výhra výzva. Inspirativní výlet s týmem Ynspirology a youtuberem Zachym do Hongkongu, kde strávíme 72 hodin. Těšíme se na to, co nás čeká, na lidi co s námi pojedou a taky se těšíme na samotný Hongkong. Jsme trochu nervózní, co si pro nás připraví za úkoly, ale věříme, že to bude fajn zkušenost.

Poděkování

  • Děkujeme cestovatelskému festivalu, protože bez jejich impulsu bychom nevytvořili video “Život v autě” včas a nevyhráli bychom v O2 Ynspirology.
  • Děkujeme Tomovi a Naty, našim sousedům z parkoviště, že nám pomohli dotočit scény do videa, kritickým okem upozornili na všechny chyby v první verzi videa a že s námi byli v době, kdy jsme vyhráli a oslavili to s námi.
  • Moc děkujeme člověku, který nás nominoval do Ynspirology – @sotik
  • Velké dík patří porotě Ynspirology, protože nehleděla na naše čísla (počet odběratelů a zhlédnutí), která jsou ve světě Youtube skoro až zanedbatelná. Opravdu moc díky! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *