Nový Zéland – formulář Working Holiday, podmínky WHS, důležité odkazy

Co je PROGRAM WORKING HOLIDAY?

Díky Working Holiday vízu můžete odcestovat na Nový Zéland a po dobu jednoho roku tady cestovat a legálně pracovat. Jsou to tedy takové pracovní prázdniny, díky kterým poznáte nejen Zéland, ale i novozélanďany.

Každý rok na jaře (většinou v březnu) se otevírá vízova kvóta Working Holiday programu na Nový Zéland. Tato kvóta je omezená a to na 1200 míst pro Čechy a jen 100 míst pro Slováky. O víza se žádá  online na stránkách Imigračního úřadu Nového Zélandu.

Vízová kvóta pro rok 2017/18 se otevírá:

 • Pro Česko 7. března 2017 v 10:00 novozélandského času (6. března ve 22:00 SEČ)
 • Pro Slovensko  27. dubna 2017 v 10:00 novozélandského času (26. dubna ve 22:00 SEČ)

Pozn.: Poroz na časový posun!!

Podmínky pro udělení working holiday víz

 • Věk mezi 18 – 35 lety
 • Nemáte nebo s sebou neberete děti
 • Při vstupu do země máte zpáteční letenku nebo finanční prostředky na její koupi
 • Při vstupu na Zéland máte na účtu minimálně 4 200 NZD
 • Máte zdravotní pojištění
 • Working holiday víza vám nebyla v dřívějších letech schválena

Co je potřeba k získání Working Holiday víz?

 • Platný cestovní pas – Pas by měl platit ještě minimálně rok a 3 měsíce od plánovaného vstupu na Nový Zéland
 • Registrace na stránkách imigračního úřadu NovéhoZélandu  onlineservices.immigration.govt.nz
 • Dostatek peněž pro zaplacení administrativního poplatku – cenu poplatku najdete zde → https://goo.gl/eiDqa9

Formulář working holiday

    

    

Pro urychlení vyplnění formuláře si můžete stáhnout rozšíření do Google chrom, který se jsmenuje Simple autofill → chrome.google.com/webstore

DŮLEŽITÉ ODKAZY

82 thoughts on “Nový Zéland – formulář Working Holiday, podmínky WHS, důležité odkazy

 1. Tereza says:

  Ahoj,

  hrozně děkujeme, za tyto všechny informace!! Jste skvělí! Ae jedna otázka mě napadá u těch „Occupation Details“, je tam taky potřeba něco vyplnit, či se to může nechat prázdné??

 2. Vendula says:

  Ahoj 🙂 moc děkuji za rady a vůbec za vše.
  Jen jsem se chtěla zeptat… Nemáš trošku zmatky v těch časech kdy se otevírají kvóty? (I ve dnech) Myslela jsem, že NZ čas = náš čas + 12 hodin. Takže by se kvóta pro ČR měla otevírat 6. března ve 22:00, ne?
  Pěkný den 🙂

 3. Michal says:

  Ahoj, chtěl bych se zeptat, co se vyplňuje do kolonky ‚suburb‘? Když bydlím na vesnici, vždy vyplňuju název vesnice do kolonky ‚ulice‘ a město, pod které patříme, píšu do kolonky ‚město‘. Co tedy přijde do ‚suburb‘? Díky za odpověď.

 4. Adéla says:

  Teď jsem zjistila, že mi v dubnu propadne pas. Moc jsem nepochopila ten popis, co je v tom formuláři. Můžu ho vyplnit s pasem, co mám teď, a pak to updatovat, nebo tím myslí, že prostě musím podávat žádost už s platným pasem aspoň teda nějak na toho 2 a půl roku?

 5. Niki says:

  Ahoj! Moc Dekuju za rady!
  Chtela jsem se zeptat uz jsem trénovala a samozrejme jsem používala moje údaje (jiny e-mail ) bude to problém? ☹️ Uz mi z toho jde hlava kolem 😬

 6. Tomáš says:

  Děkuju moc za všechny rady, doufám, že se mi to díky vaší pomoci povede a získám vízum, každopádně mám otázku ohledně financí, jakým způsobem ověřovali, zda máte dostatečné množství peněz na účtu a kdy to zjišťovali. Děkuji za odpověď.

  • ⍟ Linda says:

   Ahoj, při předkládání pasu na letišti na NZ si úředník/celník může vyžádat výpis z tvého účtu. My ho měli s sebou vytištěný, ale částka na účtu byla v Kč. Naštěstí to po nás nikdo nechtěl. Doslechla jsem se, že to obecně moc nekontrolují. Ale jak to tak bývá, každý máme jinou zkušenost. Přeji hodně štěstí 🙂

 7. Jana says:

  Ahoj,

  omylem jsem si vytvořila účet s diakritikou..myslíš, že bude problém, když si udělám ještě jeden bez diakritiky a s ním budu žádat? Aby to pak nějak nevadilo v systému NZ… Vím, blbý dotaz, ale stalo se…

  Díky!

  • Adam says:

   Dobrý dotaz, je tedy lépe mít diakritiku nebo ne ? Napadá mě totiž že když to tam dáme bez, může někdo říct že se to neshoduje s pasem ale naopak když to tam dám s diakritikou tak se jim to může blbě zobrazovat v systému 🤔🤔🤔🤔

  • ⍟ Linda says:

   Ahoj, vůbec to není blbý dotaz. Chápu, že to mnoha zájemcům vrtá hlavou. Já osobně jsem měla vše bez diakritiky a neměla jsem s tím žádný problém. Proto bych ti asi doporučila, aby sis vytvořila nový účet bez diakritiky. V systému by to neměl být problém.
   Přeji hodně štěstí 🙂
   Linda

 8. Bára says:

  Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli je pravda, že jakmile vás to v systému pustí k placení, tak vám bylo uděleno vízum? Jde mi o to, že budeme žádat s přítelem a jestli tam je možné to zaplatit až podle toho, že víme, že to vízum oba dostaneme….protože je asi pravděpodobné, že tam mezi námi bude několika minutová prodleva, dle toho jak to bude fungovat. Nebo jestli třeba píšou nutné zaplatit do 10 min atd. Děkuji předem za odpověď Bára

 9. Honza says:

  Dobrý den, mohl by mi prosím někdo poradit ? Četl jsem, že při žádosti o vízum se zvýší úspěšnost tím, že formulář vyplňujeme z více počítačů. Chtěl bych se zeptat, jestli k tomu stačí mít jeden účet, nebo jestli mám těch účtu vytvořit více. Ať se nestane, že budeme na jednom účtu přihlášení tři a z nějakého důvodu to pro to nepůjde. Děkuji za odpověď

 10. Adam says:

  Ahoj,
  prochazel jsem si formulare a narazil sem na otazku, kdy mam v planu vycestovat na novy zeland. Je to datum nejak zavazne? A jeste by se rad zeptal zda si mam po vypsani formular hned ulozit nebo muzu jit hned k dalsimu a potom to vse za raz odeslat? Dekuji za odpoved.

  • ⍟ Linda says:

   Ahoj, datum příjezdu na NZ je jen orientační a není nijak závazné. Když vyplníš formulář, tak je jen na tobě, jestli dáš uložit nebo půjdeš k dalšímu.

 11. Tomas says:

  Ahoj,
  veliké díky za velmi užitečné informace! Procházel jsem si formuláře a mám jeden dotaz. Na posledním formuláři je poslední otázka „Do you meet the specific requirements for the scheme you are applying for?“ Můžete mi prosím vás někdo tuto větu přeložit a poradit mi, zda-li mám odpovědět ano / ne ? Předem moc děkuji!

  • ⍟ Linda says:

   Ahoj,
   „Do you meet the specific requirements for the scheme you are applying for?“
   překlad: Splňujete specifické požadavky programu o který se ucházíte?
   Odpověď: Ano

   Linda

 12. Jarda says:

  Ahoj,

  děkuji za všechny informa, jsou velmi užitečné. 🙂

  Napadá mě však jedna otázka, stačí u názvu ulice opravdu uvést jen název ulice a nebo i číslo popisné? Asi hloupá otázka, ale vrtá mi to hlavou. 😀

 13. Tereza Nováková says:

  Ahoj!

  Co prosím vyplňujete do pole „suburb“? V případě, že jsem z malého města, tak uvést název města a do „city“ to samé? Díky

 14. Iveta says:

  Ahojky,
  prosím jak je to s tím zdravotním stavem a prohlidkama kvuli TB?? Když ted cestuji po Asii od ledna potřebuji nějake to potvrzeni?
  Dekuji za info

 15. Lenka says:

  Ahoj, kdyz si zadala z anglie, tak si tam vyplnovala tu anglickou adresu nebo ceskou? Ja ziju rok v anglii a ted fakt nevim jestli tam mam dat tu anglickou nebo ceskou co mam v pase..

 16. Věra says:

  Ahoj, chtěla jsem se zeptat, moc nerozumím otázce Are you represented by an immigration adviser? Mám dát ano nebo ne? Moc díky za odpověď!

 17. Tomáš says:

  Čauko, super stránky, prosím, co znamená Do you meet the speific requirements for the scheme you are applying for? Díky!

  • ⍟ Linda says:

   Ahoj
   „Do you meet the specific requirements for the scheme you are applying for?“
   překlad: Splňujete specifické požadavky programu o který se ucházíte?
   Odpověď: Ano

 18. Gabka says:

  Lindo,
  jsi sqelá, úžasná a moc Ti děkuji za tyto stránky! Já žádnou otázku nemám, jen sem Ti chtěla poděkovat. Už tu sedím nadržená u NB a trénuju prstoklad 🙂
  Ať se ti daří!
  Gabka

 19. Sabina says:

  Ahoj,

  moc děkujeme za rady. Přítel se nakonec bez problémů dostal. Já bohužel ne :-(. Nechápu kde se stala chyba, při vyplňování jsem byla o krok před ním ale nakonec u na mě místa nezbyla. Neměla by jsi radu jaká je alternativa, abychom spolu vycestovat mohli ?

  Děkuji, S.

  • Tomáš J. says:

   Jo, tak to přesně znám z loňska… šance na dodatečný udělení víz není žádná. Leda jeď na turistu, ale to tě tam nikdo nezaměstná.
   Naše bilance: loni – já dostal a přítelkyně ne, no a letos – přítelkyně dostala a já ne. To jen pro tvou útěchu… ten jejich web je rok od roku víc a víc zasekanej, hned jak to otevřou.
   Co bychom taky chtěli po internetový aplikaci z roku 2003, že… ale chápu, že to kiwíkům je úplně jedno.

   • Sabina says:

    To je ubohost. Seděli jsme u toho 2 hod. Aby mě to napsalo máš smůlu. A přítel po víc jak 2 hod úspěch.

   • Petra says:

    Tome viza muzes dostat jenom jednou za zivot! Takze jestli si ho minuly rok dostal, a neodjel na zeland,tak bohuzel uz ho nikdy nedostanes a neni to chyba systemu.

 20. Klára says:

  Ahoj,
  moc děkujeme za užitečné rady!! 🙂 s přítelem jsme se dostali, tak jsme šťastný jako blechy!

 21. Lukáš says:

  Ahoj,

  měl bych jeden dotaz. Mé přítelkyni se podařilo vízum získat. Já jsem žádost jen odeslal a k placení se už nedostal. Je možné, že lidé, kteří například špatně vyplnili žádost budou odmítnuti a místa po nich se opět uvolní? Najdu tyto informace někde? Asi jen kontrolovat stránku Working Holiday Schemes Online homepage a případně zkoušet zaplatit a místo věčné hlášky, že není už volné místo vyskočí kolonka k zaplacení :).

  Děkuji za informace Lukáš

 22. Zuzana says:

  Ahoj Lindo, ráda bych ti poděkovala za tvé stránky a obrovskou pomoc s registrací. Díky tobě se podívám na Nový Zeland 🙂

 23. Hana Slaba says:

  Ahoj Lindo, chystáme se s přítelem zažádat si o víza tento rok a někde jsem zaslechla, že se mohou ptát i na výpis z trestního rejstříku. Máme si ho raději připravit nebo nemusíme vůbec? Děkuji Ti za odpověď.

  Ahoj Hanka

 24. Zdenka says:

  Ahoj Lindo,

  chci se zeptat, pokud žádám o vízu z Italie, musim tam psat adresu kde se primo nyni nachazim? nebo jako adresu muzu napsat misto pobytu v CR, protoze hned u personal details to tak nejak pisou, ale jsem v Italii jen na sezonu. Dekuji.

  Zdraví Zdenka

  • Sabina says:

   Ahoj Zdeni, sice nejsem Linda, ale zrovna pročítám všechny komentáře u tohohle příspěvku a v předchozím komentáři Linda jedné slečně odpovídala, ať uvede českou adresu, kterou má v pase. Žiju momentálně v UK, ale také uvedu českou adresu.

   Sabina

 25. Natálie says:

  Ahoj,
  moc děkuji za krásný návod, v úterý plánuji o vízum zažádat a tyto stránky mi dost pomohly 🙂 Ještě dotaz k platbě – pokud mě systém vyzve k zaplacení a já mám účet v českých korunách, budu to schopna zaplatit, nebo si musím zřídit účet v novozélandských dolarech? Jak se to, prosím, platí?

  Předem moc děkuju za odpověď 🙂

  N.

  • Janča says:

   Ahoj,
   bude to jako když platíš cokoliv ze zahr. shopu nebo ebay – peníze se ti strhnou v CZK a podle aktuálního kurzu se strhne tolik kolik je potřeba 🙂

 26. Sandra says:

  Have you previously been issued a New Zealand Working Holiday Visa?
  Note:
  You must answer „Yes“ even if you did not use this visa.
  Ahoj, nerozumim moc tomu Note: ..ze musim vyplnit ano, ikdyz jsem vizum nepouzila. A pritom, kdyz zaskrtnu ano, tak me to rekne :
  You are not able to apply for a visa or permit under a Working Holiday Scheme if you have been issued a visa or permit under a scheme in the past. Please check back on our website for other options that may be available to you for working in or visiting New Zealand.

  Takze vyplnit No, je spravne?

  Moc diky za info, za vse 🙂 Sandra

 27. Marek says:

  Ahoj,
  často se tu píše, že stránky s žádostí o WHS víza bývají dost zasekané a že někdo koukal několik minut na bílou stránku, než se něco načetlo. Vyplatí se nic nedělat a počkat i několik minut, jestli se nenačtou nějaká data a nebo radši celou stránku zkusit případně několikrát refreshnout dokud se něco nenačte?

  Moc děkuji,
  Marek.

 28. Ondra says:

  Ahoj,

  vyplnil jsem formulář, ale už se přes půl hodiny snažím dostat k platbě, kam mě to nechce pustit, protože už je prý plno. Jak dlouho to má smysl ještě zkoušet ?

  Díky,
  Ondra

 29. Marek says:

  Tak netuším, co je špatně…. Ve 22:00 vytvořena žádost a vypadl web. Ve 22:10 opět naskočil na chvilku, pustilo mě to k vyplnění formuláře. Při každém postoupení na další stránku se web ukrutně dlouho načítal. Nakonec se ale vše úspěšně odeslalo a přikročilo se k platbě, kde byla napsána částka, která je potřeba zaplatit, ale když jsem ji chtěl zaplatit, web napsal chybu a nenechalo mě to vložit ani údaje o bankovní kartě. Takže žádost ukazuje ‚Status: Submitted‘ ale ‚Payment Status: Pending‘. I přesto, že mohu kliknout na Pay, na konci vždy vyskočí chyba, že kapacita kvóty byla naplněna. I když web hlásí stále něco jiného a v mém případě se čeká už jen na zaplacení 🙁

  Screenshot:
  https://www.dropbox.com/s/twdb0oxu0x88zp2/payment.png?dl=0

  Všem úspěšným přeji příjemnou cestu a ještě příjemnější pobyt,
  Marek.

 30. Honza says:

  Ahoj, takže pokud to správně chápu, tak možnost dat pay u žádosti ma každý, ale pokud mě to nechce pustit přes zadání jména plátce, tak už mám smůlu?

 31. Honza says:

  Ahoj. Dostal jsem se k platbe, vyplnil jsem kartu atd. Zaplatil jsem, pak teda mi ti hodilo, ze zadost je recieved a v online nahledu je to visum a ze ceka na rozhodnuti prijeti. No ale v cem mam problem, ze me to nepozadalo secure heslo u platby a taky se mi s banky nestrhly penize. Tak tomu nerozumim? Muzu nejak tu platbu udelat znova a dostat se znova do te zadosti ? Moc diky.

 32. Eliška says:

  Ahoj, přesně můj případ, lehce po 23h, se mě podařilo submitovat žádost, už jsem jásala, že jdu platit (tři roky zpátky jsme se tak daleko nedostala) a pak ejhle, plno… takže jsem do jedný zkoušela dál a zatím nic, i dneska během dne.. koukám, že Honza se dostal k platbě i ráno? Vítě ještě o někom kdo platil až tak „pozdě“ no snad naděje ještě je.. Kdo už je má v kapse blahopřeji!! Užijte si to! Je tam nááádherně!!

 33. Tereza says:

  Já jsem haluzove zaplatila az druhý den o půl 8 ráno! Teď mám status ,,recived“ tak doufám, že se to pohne kupředu. ;))

  • Eliška says:

   Týjo! Závist! A gratulace! Já to zkouším každý den několikrát a zatím stále bez úspěchu, ale stále věřím, že prvních čttrnáct dní je ještě šance.. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *