Jak cestovat v páru?

Ruku v ruce se touláme světem, s sebou máme jen to nejnutnější, všechno je krásné a sluncem zalité, hřeje nás láska a dobrá nálada nás neopouští. To by bylo opravdu krásné, ale realita je občas trochu jiná. Mě většinou bolí břicho nebo hlava a Lukyn poletuje tam a zpět, aby zachytil ty nejlepší záběry na kameru. Záda nás bolí od těžkých batohů a na nohách máme puchýře od neprošlápnutých pohorek. Naše plány se mění z minuty na minutu a my se snažíme všemu co nejrychleji přispůsobit… Přes všechny ty překážky je nám skvěle. Protože to všechno prožíváme společně. Díky takovým situacím vznikají ty nejsilnější vzpomínky, které nás stmelují a které nám zůstanou celý život. Jednou, až budeme staří, budeme u kafíčka vzpomínat na to, jak jsme jako mladí bezstarostně cestovali a užívali si volnosti. Co nám ale pomáhá, abychom na cestách ze sebe nezešíleli?

Být nad věcí

Pokud se na cestách něco nedaří, je důležité nebrat to jako tragédii. Nic si navzájem nevyčítat, párkrát se zhluboka nadechnout a pak situaci řešit s chladnou hlavou. Takhle toho vyřešíme mnohem více. Občas je hodně těžké být nad věcí, ale na druhou stranu jsme tu jen my dva, takže si musíme pomáhat a navzájem podporovat (i když si v hlavě říkáme, že JÁ bych to udělal/a lépe).

p1000837

Být tolerantní

Ze začátku pro nás bylo těžké navyknout si na permanentní přítomnost jeden druhého. Oba jsme měli nějaké návyky, oba jsme byli zvyklí pracovat zvlášť a vidět se až ve volném čase. Teď spolu pracujeme, cestujeme a trávíme všechen volný čas. Každý máme trochu jiné názory a každý chceme něco trochu jiného… A na nás teď je, abychom to všechno dali dohromady a zároveň jsme byli oba spokojení.

starat se o sebe navzájem

Cestovatelé samotáři mají velkou výhodu při rozhodování. Na nikoho se totiž nemusí ohlížet. Pokud se ale něco přihodí, tak je mnohem lepší mít parťáka, který se o vás postará.

banner-4.png

Náš příběh: Občas se nám přihodí, že máme naplánovaný skvělý výlet, počasí je jedničku, ale jednomu z nás najednou není dobře. Většinou bývám obětí já. Takže všechny plány jdou bokem a Lukyn se snaží vyjít mi maximálně vstříc, i když by nejraději lovil nové záběry na svou kameru. Jeden takový výlet byl ve městě Tauranga, kde jsme chtěli jít na Mt. Manganui. Už od rána mi nebylo dobře a neměla jsem náladu na nějaké velké pochoďáky. A tak jsme si udělali odpočinkový den na pláži a bylo o mě postaráno jako o princeznu.

Nehádat se na nejkrásnějších místech

Zrovna řešíme nějaký problém, rozhazujeme rukama a navzájem si vyčítáme každou blbost. Svět okolo nás najednou přestává existovat a zlost se dere napovrch. V ten moment je dobré si říct dost, nadechnout se a rozhlédnout se kolem sebe. Jsme na krásném místě! Proč si ho znepříjemnit kvůli špatné náladě?

Náš příběh: To jsme takhle byli na nádherném místě u jezera Pukaki na Jižním ostrově a z nějakého důvodu jsme se začali hádat. Tentokrát jsem hádku nerozpoutala já, takže jsem byla o to více zmatená co se děje. Normálně by se asi naše hádka stupňovala, ale v ten moment pro mě bylo důležitější rozhlédnout se kolem sebe a dál neřešit naše zbytečnosti… Prostě si jen sednout na břeh jezera a pozorovat tu krásu kolem sebe.

p1050685

Být jeden tým

Ať jsme kdekoliv na světě, tak jsme tu jen my dva. Daleko od kamarádů, daleko od rodiny a daleko od normálního života. Proto máme na paměti, že nejdeme proti sobě, ale táhneme za jeden provaz. Ať se děje cokoliv.

Bavit se

Na začátku našeho novozélandského dobrodružství jsme si neužili tolik legrace, tak jako teď, protože jsme ještě neuměli podchytit předchozí body. Teď drobné trable házíme za hlavu a naše cestování je mnohem bezstarostnější a veselejší.

p1340507

Poznámka pro všechny, kteří se chystají cestovat v páru… Co si budeme nalhávat, budete mít dobré dny, ale taky špatné dny. Pokud k sobě budete tolerantní a budete fungovat jako tým, budete se vám cestovat lépe a lépe.

Odebírej náš YouTube kanál

Odebírej náš YouTube kanál

7 thoughts on “Jak cestovat v páru?

 1. Kuba says:

  Jenom ve dvou jsem zatím nikdy necestoval, ale tuším, že mě to někdy čeká, tak jsem zvědavý a mám z toho respekt 😀 Každopádně tyhle tipy zní více než rozumně, dík 😉

 2. Jana says:

  Když si mi napsala komentář pod mým článkem, tak jsem netušila, že vytváříš tenhle super blog 🙂 Koukala jsem na něj nedávno, když jsem pročítala české blogy o životě na Zélandu a četla jsem všechny tvé články o cestování a životě v autě po Novém Zélandu :)) V březnu se budu pokoušet dostat vízum (přítel je anglán a ten ho dostal hned) a snad se tam v květnu vydáme 🙂 Leden až květen plánujeme cesty po Asii a tak „Jak cestovat v páru“ se taky bude hodit…..uvidíme, jak to přežijeme…já introvertka, která ráda fotí a přítel extrovert, který rád je někde s pivem v ruce 😀 drž nám palce….nějak rychle se ten leden blíží 😀

  • ⍟ Linda says:

   Moc děkuji za pochvalu 🙂 Cestování v páru je skvělá věc a hlavně velká prověrka 🙂 Tak třeba se potkáme někde v Asii a dáme řeč 😀 Držím palce, ať ty víza dostaneš. Já jsem se u nich celkem dost zapotila 😀

 3. Hogreta says:

  Moc hezky jsi to všechno shrnula. Zvlášť mě zaujal bod – nehádat se na nejkrásnějších místech. Na jednom nejkrásnějším místě jsme se jednou pohádali a upřímně musím říct, že vždycky, když si na to místo vzpomenu, vybaví se mi i ta hádka. A přitom to byla taková blbost. I tak mám na to místo krásné vzpomínky, ale je pravda, že bez té hádky by byly prostě ještě krásnější :). Cestujeme v páru docela často a musím uznat, že vše, co jsi tady napsala, má něco do sebe.

  • ⍟ Linda says:

   Nejhorší na tom je, že si většinou člověk uvědomí, že ta hádka vůbec nemusela být. Tak přeji hodně štěstí při dalším cestování, pevné nervy a chladnou hlavu 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *