Kapitola 2: Z říše gejzírů rovnou za adrenalinem

Slunce se prodírá mezi mraky a déšť pomalu přestává. Dneska vidíme už osmou duhu a pořád jsme z toho nadšení. Máme spoustu plánu, ale musíme jednat rychle… Počasí se může změnit s každou minutou. Takový je Zéland. My s tím počítáme a nenecháme se zastrašit. Proto hned ráno vyrážíme na jedno z nejznámějších geotermálních míst Nového Zélandu – Wai-o-tapu thermal wonderland. Za spoustu penež bychom měli vidět pestrobarevná jezera a gejzír Lady knox…

Duha

Wai-o-tapu thermal wonderland

Prohlídka celého termálního parku zabere asi 2 hodiny. My se loudáme, natáčíme, fotíme a svačíme, takže nám procházka trvá necelé 3 hodiny. Na druhou stranu proč si to neužít, když je vstupné 32$ za osobu. Součástí parku je i gejzír Lady knox. Každý den v 10:15 příjde pán s papírovým pytlíkem plným mýdlového prášku, ten nasype do otvoru v gezíru a pak všichni netrpělivě čekají s prstem na spoušti foťáku, aby zachytili nejlepší moment této šou. Gejzír tryská asi 5 minut, takže kdo příjde pozdě, má smůlu. Pokud vás stejně jako nás zajimá, jak vznikla tato každodenní přehlídka, tak odpověď je jednodušší, než byste si mysleli. To tak jednou někomu spadlo mýdlo do pukliny v zemi, kudy uchází párá z podzemí a za pár minut měli dvacetimetrový gejzír.

Po dopolední procházce jsme se přesunuli o pár kilometru na sever do města Rotorua. Jak jsem už minule psala, novozélandská města nemáme moc rádi, takže jsme prohlídku omezili jen na jedno místo. I tak to stálo za to.

banner-4.png

Rotorua

Co jsme vyjeli na tento výlet, tak neslyším od Lukyho nic jiného než Skyline v Rotorua a nějaké kárky/autíčka. Když mu to udělá radost, tak proč ne… Půjdeme tam.

Skyline je zábavní park vybudovaný na jediném kopci v okolí města. Hlavním lákadlem zábavního parku jsou malá autíčka (bez pohonu), na kterých sjíždíte celkem prudký kopec. Další atrakcí je obří houpačka, kterou se zhoupnete rychlostí 150 km/h. Zábavní park nabízí i spoustu jiných atrakcí… My jsme ale vyzkoušeli jen ty kárky. 

Nečekala jsem, že to bude taková paráda. Z vrcholku je krásný výhled na celé město, plus jsme si mohli zařádit jako malé děti. Není to nejlevnější, ale potřebovali jsme se vyblbnout. Na poslední jízdu jsme schytali obrovskou průtrž mračen, ale o to to byla větši zábava.

Skyline Luge

Dál naše cesta směřovala do města Tauranga. V létě se to tady hemží surfaři, v zimě zase rodinami s dětmi, kteří se prochází po nekonečně dlouhé pláži. My měli dost sil a pěkné počasí na to, abychom si vyrazili na Mt. Maunganui, odkud je nádherný výhled široko daleko. Ve městě jsme se nezdrželi moc dlouho a raději jsme vyrazili na poloostrov Coromandel, kde je jedna z nejhezčích pláží Nového Zélandu – Carhedral Cove.

Cathedral Cove

Asi v každém průvodci je zmíňka o Cathedral Cove, jeskynním tunelu na pláži. Podle fotek to vypadá jako ráj na zemi. Proto jsme neváhali a hned z rána vyrazili na túru, která měla trvat asi 45 minut. Pohodovou chůzí jsme tam byli za necelých 30 minut. Na místě jsme nestačili valit oči. Dvě písečné pláže spojené tunelem, slunce svítilo jako by bylo léto, my byli v závětří, takže bylo opravdu teplo a někteří odvážlivci naskákali do moře (jako by bylo léto). Prostě pohoda, klídek a ticho. Jen šumění moře…

Tím naše výletování nekončí. V další kapitole vám prozradím, jak jsme si oslavili narozeniny v Aucklandu, jak jsme se ocitli na úplném konci Nového Zélandu, potom v kouzelném Hobitíně a taky něco z našeho života v autě.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ…

Odebírej náš YouTube kanál

4 thoughts on “Kapitola 2: Z říše gejzírů rovnou za adrenalinem

  1. Dita Flimmelová says:

    Ahoj Lindi a Luki,
    to je totální krása, moc Vám to prejeme a trošičku závidíme.
    Krásný cestování a mnoho lásky.😍💚🌿🌷🌱❤️🙌
    Dita s rodinou

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *