Kde se v Manchesteru dobře a levně najíst

Nejspíš byste to neřekli, ale jsem celkem jedlík. Přiznávám se k tomu a nehodlám to měnit.  Miluji jídlo, ráda o něm mluvím a dokonce i ráda vařím (sem tam). Čím jsem starší, tím jsem méně vybíravá. Bohužel nastává problém, když jedu na dovolenou. Moje každodenní rutina formou snídaně, svačiny, oběda, pak opět svačiny a na závěr lehké večeře se rozplyne jako pára nad hrncem a já za celý den sním jen cheeseburger z McDonald’s a spoustu blbostí na zaplácání žaludku. Pak z toho mám jen zažívací potíže a nějaké to kilo navíc.

V průběhu pobytu v Anglii jsem si udělala malý průzkum rychlého občerstvení. Restaurace v centru Manchesteru jsou drahé a působí moc luxusně. Proto preferuji příjemné posezení v bistru nebo v parku na lavičce.

Leo's Fish Bar

Leo’s fish bar

Na první pohled malé a ničím nezajímavé bistro. Člověka by nenapadlo, že tu dělají nejlepší fish and chips v Manchesteru. Alespoň podle mého názoru. Jedna porce vynikající ryby haddock, alias tresky jednoskvrnné, vychází na 4.30£ a k tomu velké hranolky za 2.80£. Prostě mňamka, kterou musíte ochutnat.

Leo’s Fish Bar web

Morissons Local

Morrisons

Morrisons bych přirovnala k našemu Albertu. Je to obchod s potravinami, který najdete v mnoha městech Anglie. Kromě rozmanitého výběru potravin nabízí i čerstvá hotová jídla a to za pár drobných. Z boxů si každý může vybrat libovolné jídlo, například rýži se zeleninou, kuskus, těstoviny s omáčkou aj. Na výběr máte ze tří velikostí krabiček. Malá stojí 2£, střední 2.5£ a velká 3£. Otestovali jsme chili con carne a dvoje těstoviny. Tady bych jen chtěla upozornit na britské chutě, protože mají ve zvyku vše zalévat octem. Takže těstoviny budou na 99% kyselé. Nebojte se, nejsou zkažené.

banner-4.png

Bistro na Curry Mile

Na Curry Mile je asi stovka bister. Od kebabishe, přes hamburger až po arabské “KFC”, ale co nás opravdu dostalo, je malé zapadlé bistro “Today restaurant”, které je nedaleko od Jobcentre plus. Ani zvenku ani zevnitř není lákavé, ale je čisté a s příjemnou obsluhou. Za kuřecí maso v placce naan zaplatíte jen 2.5£ a hlavně se chutně najíte.

Buffet City

Tato restaurace je formou “all you can eat”. To znamená, že zaplatíte určitou částku a můžete jíst co se do vás vejde. Cenu mají uvedenou na svých stránkách. Jedná o asijskou kuchyni, kterou si jednou za čas ráda dám.

Odebírej náš YouTube kanál

Odebírej náš YouTube kanál

Od posledního příspěvku uplynula dlouhá doba, za což se velice omlouvám, ale na čas mě opustila múza. Teď se to snažím napravit co se dá a na středu připravuji článek o výletech, které jsme podnikli za poslední měsíc. Doufám, že si napravím reputaci a ve středu se těšte na nový článek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *