5 míst, které musíte navštívit v Manchesteru

Nedávno jsem byla vystavena nelehkému úkolu. Naplánovat prohlídku města pro moje dvě kamarádky z Brna, Lenku a Lenku. Ze začátku se to zdálo tak jednoduché. Manchester je pěkné město, a žije se mi tady velice příjemně, ale má to jedno velké ALE. Nejsou tady skoro žádné památky. Jen továrny, bary a spousta univerzit. Co jim tedy ukázat? Byla jsem z toho trochu nervózní, protože jsem chtěla svůj nový domov prezentovat v co nejlepším světle. Vybrala jsem tedy pár nejlepších míst, které jsem holkám chtěla ukázat.

Fotbalové stadiony

Největší chloubou a symbolem Manchesteru je určitě fotbal. Mančestráci zbožňují fotbal a velice ho prožívají. Pokud se ve městě zvýší koncentrace lidí v pomněnkově modrých tričkách nebo v červených s bílými prvky, tak je jasné, že se ten den hraje zápas.

Old Trafford (Manchester United)

K tomuto stadionu se sjíždí většina turistů. Všichni se fotí u nápisu Old Trafford a u bronzových soch nejlepších fotbalistů tohoto klubu. Tento klub má velice bohatou historii a na účtu mnoho úspěchů.

banner-4.png

Etihad Stadium (Manchester City)

Manchester City je sice méně opěvovaným klubem, ale podle mého názoru má hezčí stadion než Manchester United. Já měla tu čest vidět na tomto stadionu zápas Manchester City vs. Juventus a povím vám, byla to síla.

Etihad stadium

Kdo je opravdovým fanouškem fotbalu, tak si nenechá ujít exkurzi stadionu, která zahrnuje prohlídku muzea, šaten a tribun. Exkurze jsou na obou stadionech a cena vstupenky se pohybuje od 16£ do 20£.

intu Trafford centre

Tohle je ráj pro pravé shopaholiky. Druhé největší nákupní centrum ve Velké Británii je na okraji Manchesteru. Z centra se sem dostanete za 3£ autobusem, který vás zaveze přímo před brány shopping centra. Já měla pocit, jako bych se ocitla v casinu v Las Vegas. Interiér je zdobený mramorovými schody, antickými sochami a fontánami… prostě kýč. Nicméně je to nákupní centrum, takže zde najdete obchody jako Victoria’s Secret, Banana Republic, Armani a mnoho dalších. Po necelých dvou hodinách nás oči přecházely, peníze docházely  a tak jsme se rozhodly přeplněné nákupní centrum opustit. Jsem ráda, že jsem intu Trafford centre viděla, ale jedna návštěva bohatě stačila.

China Town

China Town v Manchesteru je druhé největší ve Velké Británii. V těsné blízkosti centra vás  upoutají monumentální vstupní brány, mnoho světýlek a lampiónů nad ulicemi a všude kolem asijské obchody s potravinami a restaurace.

China town

China town

Curry mile

Pokud vás omrzí uličky centra města a zatoužíte po něčem exotičtějším, tak doporučuji navštívit proslulou Curry Mile. Najednou jakoby jste se ocitli na dovolené v Turecku a přitom jste jen pár mil od centra, a to v části jménem Rusholme. Všude je slyšet arabská hudba, ve výlohách se blýskají zlaté náhrdelníky, ve vzduchu se mísí vůně vodních dýmek s vůní kebabu a celou atmosféru doplňují kadeřnictví, kde se zkrášlují jen muži a to až po setmění. My bydlíme nedaleko Curry mile, takže to tady důvěrně známe.

Bary

Jelikož je Manchester plný univerzit a tím pádem mladých studentů, tak jsou bary na každém rohu. Každý je jiný a všechny mají své kouzlo.

Turtle Bay

Tento karibský bar nabízí dobré jídlo, příjemnou atmosféru a vynikající koktejly, které jsou 2’4’1, tedy dva za cenu jednoho. V Manchesteru jsou tyto bary dva, takže na některý z nich určitě natrefíte. My si oblíbili ten, který se nachází kousek od Piccadilly Gardens na ulici Oldham Street.

Blue Pig a jiné hospůdky

Dalším příjemným barem je Blue Pig, který je nedaleko od Turtle Bay. Sem jsme s Lenkou zavítaly jen jednou, abychom změnily lokál a ochutnaly britský cider.

Vesměs všechny bary v Manchesteru mají příjemné prostředí, které vás naláká aspoň nakouknout dovnitř. Ceny piva se pohybují okolo 4£. Levnější piva jsou v tavernách přímo na Piccadilly. Není to špatné, ale okolo sebe máte hrací automaty. Některé bary jsou ve stylu starých anglických hospůdek, jiné jsou retro, prostě si tu každý přijde na své.

Manchester asi navždy zůstane v mém srdíčku jako místo, kde jsem měla příležitost plně dospět, osamostatnit se a nabrat spoustu zkušeností. Holkám se tady taky nakonec moc líbilo, za což jsem moc ráda a děkuji jim za návštěvu. Jestli budete mít cestu kolem, tak vřele doporučuji udělat si aspoň jednodenní zastávku v Manchesteru. Budete překvapení jak je tady hezky.

Odebírej náš YouTube kanál

Odebírej náš YouTube kanál

4 thoughts on “5 míst, které musíte navštívit v Manchesteru

  1. Lenea says:

    Jak píšeš, Lindi! Též doporučuji, zavítat do Manchesteru, navštívit nějaký bar, alespon na jeden cider 🙂 Omrknout univerzitní kampus i některá muzea 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *