Proč cestujeme a natáčíme videa

To, že jsme na pár měsíců v Anglii, a poté se hned přesuneme na Nový Zéland, není jen tak nějaká mladická pošetilost. Obě “L” to bereme jako odrazový můstek pro náš budoucí život. Oba jsme tvořiví, oba milujeme cestování a poznávání nových kultur a hlavně oba chceme inspirovat jiné k vychutnávání si života. Velkým vzorem pro nás je Dan Přibáň, který dal dohromady výpravu trabantů Hedvábnou stezkou, Napříč Afrikou, Jižní Amerikou a nyní korzují Austrálii a Indonésii. Věta, která zazněla z jeho úst několikrát „Když se chce, tak všechno jde.“ nám utkvěla v paměti. Tahle myšlenka nás táhne neustále kupředu. A jak do toho zapadá natáčení videí? Jednoduše. Ve videu se krásně zachytí veškeré pocity, které prožíváme, problémy, na které narážíme, a také vtipné situace, které se prostě přihodí. 

„…ustrašené děvče a život cestovatele nešel dohromady.“

Nechceme se chlubit, ale chceme inspirovat. Inspirovat lidi jako jsme my. Odjakživa jsem byla trochu ustrašená a bála jsem se pouštět do riskantních situací. Bála jsem se odjet na jazykový pobyt do zahraničí, protože jsem neuměla dobře anglicky. Nechtěla jsem cestovat na vlastní pěst, protože jsem se bála. Prostě jsem se bála všeho možného a doteď se samozřejmě bojím. Ve skrytu duše jsem ale pořád snila o tom, že jednou procestuji celý svět. Byl to můj velký sen, ale ustrašené děvče a život cestovatele nešel dohromady. Společně s Lukym tyto obavy překonáváme a statečně bojujeme. Není to vždy jednoduché, ale je to dobrodružství, o kterém jsem tak dlouho snila. A právě k tomu chceme inspirovat. Rádi bychom dokázali, že i když člověk není od narození dobrodruh, může se jím stát. Aktuálně za sebou máme měsíc a půl života v civilizované Anglii. Není to žádné terno, ale je to první krok. Za celou tu dobu Lukáš natočil 20 videí a já jsem napsala několik článků jak se poprat s překážkami tady. To vše děláme s myšlenkou, že to někomu pomůže. Ale úplně nejvíc by nás potěšilo, kdybychom někomu dodali kuráž, aby si sbalil batoh a vyrazil za dobrodružstvím. Byť by to byl jen výlet do jižních Čech. A proč zrovna videa by měla někoho přimět vstát od počítače a vyrazit za poznáním? Ruku na srdce, kdo v dnešní době nebrouzdá po YouTube a nehledá zajimavá videa. Mám pocit, že 100% teenagerů a asi každý druhý vysokoškolák. Proto každý den natáčíme videa.

„Výsledkem je pětiminutové video, které vystihuje náš den.”

Natáčení videí je legrace, ale i trvdá práce. Dokud jsme hledali zaměstnání, bydlení a zařizovali všechno možné, natáčelo se vesměs všechno. Každý den byl jiný, i když jsme dělali pořád to stejné. Teď chodíme do práce a každý den je skoro stejný. Proto  musíme mít plán B, záložní scénář na nová videa. Každé video si Lukáš dopředu promyslí, ale přesto dáme všichni hlavy dohromady a společně se snažíme přijít na něco zajimavého. Jak se říká “Více hlav, více nápadů”. Jedním z témat pro natáčení je Lenčin koníček GEOCACHING. Všichni se u toho zabavíme a přiučíme se něčemu novému. Další témata videí vznikají za pochodu. Občas je potřeba ze sebe vymáčknout i malý herecký výkon, který sice ještě moc neovládáme, ale podle kameramana se zlepšujeme. Po celodenní akci Lukáš usedá k notebooku a začíná stříhat. Od prostřihu záběrů, hledání vhodného hudebního podtextu až po skládání jednotlivých scén a finální úpravu uběhnou v průměru 4 hodiny. Výsledkem je pětiminutové video, které vystihuje náš den.

Vím, že dnes cestuje každý bez ohledu na věk nebo zdravotní stav. Stále ale existuje spousta lidí jako my, kteří potřebují popostrčit. Pokud máte nějaký sen, je jedno, jestli je to cestování, natáčení nebo focení, najděte si na to čas. Naučte se relaxovat při aktivitách, které vás naplňují, a které máte rádi. Já relaxuji při psaní těchto článku a Lukáš u stříhání videí. Díky tomu jsme šťastní a zapálení do podnikání nových zážitků. 

Odebírej náš YouTube kanál

Odebírej náš YouTube kanál

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *