Nové přechodné bydlení

Je pátek 17.7.2015 a my se přesouváme na sever Manchesteru do nového hotelu. Naším novým domovem bude Hotel 247 v Oldhamu. Podle mapy je naše ubytování strašně daleko, proto volíme přesun MHD. V hotelu je parádní rychlý internet a hlavně čisté pokoje. Bohužel tu je menší zádrhel, opět jsme ve sklepě. Ale pozor, okno se dá otevřít! Hurááá! Jsme nadmíru spokojení a šťastní. V okolí máme krásný Alexandra park, Werneth park, obrovské nákupní centrum a PRIMARK. Jsme rádi, že kvůli hledání práce na Internetu, nemusíme jezdit až do centra a ztrácet tak čas a peníze za dopravu.

Život v Oldhamu

Náš týden v Oldhamu byl jako dovolená. V hotelu se o nás pěkně starali, ve volných chvílích jsme chodili na procházky do parků a hledali kešky. Co vám budeme povídat, rádi jsme si ještě odpočinuli. Oldham je malé nenápadné město cca 11km severně od Manchesteru. Dřívě se Oldham proslavil svou výrobou klobouků. Kloboučnictví vzal čas a tak po nich zůstali jen staré fabriky, které pomalu chátrají a vytváří typickou atmosféru průmyslového města. Jak je vidět z našich videí, mnoho času jsme trávili v Alexandra parku. 

První úspěch

V půli týdne se konečně daly věci do pohybu a my si domlouváme schůzky na prohlídky bytů. Opět ale naražíme na problém. Některé byty nám nepronajmou pokud neprokážeme naši historii příjmů. Jelikož jsme v Anglii cca 10 dní, tak nemáme žádnou. V ten moment jsme byli trochu zoufalí, ale obrátilo se na nás štěstí. Najednou jsme měli nabídku na dva byty, které by nám pronajali i bez těchto nutností. Večer jsme si všichni sedli ke stolu a na papír jsme sepsali ke každému bytu plusy a mínusy. Nakonec nám z toho vzešel vítěz a v pátek jsme se opět přestěhovali. Jsme rádi, že jsme překonali jeden ze tří podstatných milníků a nyní nás ještě čeká vyřídit si National Insurance Number a najít si práci.

Odebírej náš YouTube kanál

Odebírej náš YouTube kanál

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *