Tipy na levné cestování

Zase jsou tady letní prázdniny. Moje nejoblíbenější část roku. Každý rok pro mě byl ve znamení sluníčka, čerstvého ovoce, svěžího mořského vánku, písku v plážové kabelce, mořské soli ve vlasech a odstín mé pleti byl o několik tónu tmavší. Letos tohle krásné období trávím u protinožců, takže máme zimu. Neubráním se tomu, abych si nezavzpomínala na krásnou dovolenou ve Španělsku, Itálii, Chorvatsku nebo v Černé Hoře. Prázdniny byly každý rok jiné a vždycky krásné.

Protože jsem byla student, neměla jsem tolik peněz, abych si mohla dovolit drahé cestování. Začala jsem hledat alternativy jak cestovat, abych všechny peníze neutratila za jednu dovolenou hned na začátku prázdnin. Teď už sice student nejsem, ale stejně nerada platím víc, než je zapotřebí. Proto se s vámi podělím o své zkušenosti a vychytávky, díky kterým dodneška dost ušetřím.

005-480x70-highpoint.png

Stránky s nabídkou dovolených

Pokud se jedná o klasickou válecí dovolenou u moře, tak si ráda vybírám z last minute nabídek. Jsou levné a obsahují všechno, co je k cestování potřeba. Na webu levnocestování.cz najdete nejen last minute zájezdy, ale i spoustu nabídek levných letenek s ubytování nebo samotné letenky. Je to super způsob jak si užít luxusnější dovolenou za nízkou cenu.

Ubytování

Pokud nejedete zrovna kempovat pod stan, ubytování bude asi jednou z nejdražších položek dovolené. Nemusí tomu ale tak být.

Pro mladé dobrodruhy, co se nebojí strávit dovolenou u cizích lídí, je ideální Couchsurfing. Poprvé jsem využila Couchsurfing minulé léto v Anglii. Seznámili jsme se tam se skvělými lidmi a díky nim jsme mohli poznat i jiná zákoutí, než se  kterách se dočtete v průvodcích.

Airb’n’b je skvělá věc pro ty, kteří si chtějí vybrat z více variant. Na jejich stránkách  si můžete vybrat, jestli budete ve sdíleném pokoji, v soukromém pokoji nebo si rovnou pronajmete celý dům. Pronajímání celého domu je ideální i pro větší skupiny přátel nebo pro celou rodinu.

Booking má širokou nabídku apartmánů, hostelů a hotelů. Takže pro ty, co si rádi dopřejí větší pohodlí, je skvělým pomocníkem při plánování dovolené. Booking sice v poslední době moc nevyužívám, protože si raději vyberu levnejší ubytování na Airb’n’b, ale díky této službě jsem každé léto ušetřila nemalé peníze.

Tipy, kam na dovolenou a co navštívit

Hádám, že každý kdo rád cestuje to má stejné, ale já prostě miluju hledání inspirace na cesty. Jako malá jsem se dívala na Cestománii, teď pročítám cestovatelské blogy, dívám se na cestovatelská videa na Youtube a hledám různé stránky spojené s cestováním. Nedávno jsem narazila na stránku Svetaznalec.cz, kde čerpám inspiraci na další cestování.

Samozřejmě, že způsobů jak ušetřit je spousta, ale tohle jsou moje nejoblíbenější. Nikdy jsem nebyla zklamána a dovolená byla vždycky skvělá. Takže všem přeji krásné letní období a spoustu nových zážitků, ať už od moře nebo z rybníku na chalupě. Je jedno kolik máte peněz nebo kde trávíte dovolenou, důležité je, si to užít a odpočinout si.

Odebírej náš YouTube kanál

Odebírej náš YouTube kanál

2 thoughts on “Tipy na levné cestování

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *