Postřehy z Nového Zélandu

Pracky

Pračky

Nemožné v nich vyprat prádlo, aby bylo čisté a voňavé. Buben praček je svisle, takže se prádlo neotáčí, ale nalepí se na stěnu bubnu a ve stejné pozici zůstane celé praní. Další parádou je, že se prášek nerozpustí a na oblečení po něm zůstávají stopy.

Sandflies

Vypadají jako (ne)vinné mušky, ale jsou to kousavé potvory. Nejraději nás kousali do kotníků, které jsme si týden škrábali jako diví. Trvdila jsem, že jsou 100x horší než komáři, ale když teď máme invazi komárů do našeho auta, tak nevím co je lepší.

Svodidla

Svodidla na špatných místech

To se jednou silniční inženýři rozšoupli a dali svodidla u každé dvoumetrové meze u silnice. Pak jim asi svodidla došly, takže nad stometrovými propastmi není zhola nic. Prostě končí silnice, pak je pár bodláků a sešup dolů.

Kužely

banner-4.png

Kuželová jednotka

Na Novém Zélandu je největší koncentrace výstražných kuželů na světě. Aspoň podle našeho názoru. Na opravu díry na silnici 0,5m x 0,5m je využito 10 kuželů. Jestli někdo vyrábíte kužely, tak je zkuste exportovat na Zéland, tady určitě najdou využití.

Auto

Babičky jezdí v nadupaných kabrioletech nebo v autech z kinder vajíčka

Občas se nestačíme divit v čem tady starší dámy jezdí…

Babicka

Prodej alkoholu

Ať je vám 20 nebo 60, tak bez občanky/pasu vám nikdo pivo ani víno neprodá. A pokud chcete něco ostřejšího, tak to musíte zavítat do speciálních obchodů s alkoholem. Nechceme vypadat jako násosky, tak jsme tam ještě nebyli.

Veselí důchodci

Z nějakého důvodu jsou tady důchodci veselejší než u nás. Možná je to způsobeno tím, že si nelámou hlavu s politikou, možná mají tak vysoký důchod, že si nemusí dělat starosti, jestli jim vystačí peníze na léky, možná mají jen okolo sebe ty nejbližší, kteří je rozveselí… Kdo ví v čem to vězí, ale rozhodně to stojí za zamyšlení.

One thought on “Postřehy z Nového Zélandu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *